סיגלית דיל

סיגלית דיל
סופרת ילדים ונוער

בס"ד
24 בפברואר , 2016

סיגלית כותבת לנו
ביום חמישי הקרוב 25/2 בשעה 18:00 יתקיים בקניון הגדול בפ"ת (בקומה השניה ליד הג'ימבורי) מפגש קוראים חווייתי

הכניסה חופשית

במהלך המפגש אקרא מספריי, אשיב לשאלות ועוד ועוד וכמובן שאחתום על ספריי שלרגל האירוע יימכרו במבצע חסר תקדים של 1+1

הספרים עליהם אחתום (הוצאת עם עובד): תלתלים מכושפים, הפנימיה שלא היתה, הבובה, אנשי הקירות, לכודים באפלה, המכשף האפגני, טירת כחולי העין, ושעון הקסמים.

אלו ספרים שמיועדים לילדים ובני נוער (חלק לראשית קריאה והרוב עבור יסודי וחטיבה) וכן לכל שוחרי המתח והמסתורין

אגב, המכשף האפגני זה ספר שמתרחש באפגניסטן ויש בו פתגמים אפגניים, מאכלים אפגניים, מנהגים אפגניים ומוזכר בו "מיראלי", מי שהיה ידוע באפגניסטן כמי שרואה ואינו נראה.

מצ"ב הפרטיםבברכה,

ד"ר סיגלית דיל, עו"ד, רו"ח ומגשרת

סופרת ילדים ונוער 

  סיגלית דיל – גם בפייסבוק

טל' סלולרי: 050-7547764     

 

*****

כותבת אלינו סיגלית:
אני שמחה לבשר על צאתו לאור של ספרי השמיני: "המכשף האפגני" (הוצאת עם עובד).
 
ספר מתח ופנטזיה לצעירים ולצעירים ברוחם שיוליך אתכם אל מעבר להרי החושך, אל נבכי אפגניסטן הרחוקה ואל הכוחות המסתוריים והקסומים הרוחשים במחוזותיה.  
אני אחתום על ספרי החדש ועל יתר ספריי במהלך שבוע הספר העברי (המתקיים השנה בימים 15-25 ביוני, 2011) בדוכני עם עובד בכיכר רבין בת"א.
להתראות
סיגלית
מתוך הכתוב בגב הספר:

במחוזות אפגניסטן הרחוקה והקסומה במשך מאות שנים מסתובב לו " המכשף האפגני", כפי שהוא מכונה על-ידי תושבי המקום, ומטיל עליהם את אימתם. האגדה מספרת כי אין הוא בין אנוש כלל וכי הגלימה השחורה והברדס השחור המכסים אותו, מסתירים את סודו האפל. הדבר היחיד שתושבי אפגניסטן המפוחדים הצליחו להבחין בו הוא עיניו הלבנות המאירות בעלטה...
דּוֹגְרָמֶה, נער אפגני עני ובן להורים כפריים, נרדף על-ידי המכשף האפגני האימתני אשר אינו מרפה ממנו ואינו נותן לו מנוח. דרך סיפור בריחתו של דוגרמה, כמו גם התמודדותו מול המכשף האפגני, מביאה סיגלית דיל בת להורים ילידי אפגניסטן – סיפור עוצר נשימה המתרחש בין נופיה היפים של אפגניסטן הרחוקה. סיפורה המפתיע שזור במנהגיו הייחודיים של העם האפגני , לרבות המאכלים, השמות, המנהגים והניבים האפגניים.
.
ספר זה יוליך אתכם אל מעבר להרי החושך, אל נבכי אפגניסטן הרחוקה ואל הכוחות המסתוריים והקסומים הרוחשים במחוזותיה ללא הרף. היכונו לסוף מפתיע במיוחד!!! 
 
מתוך אתר האינטרנט הרשמי של סיגליתWWW.SIGALITDILL.YBAY1.CO.IL:
 
סיגלית דיל, ילידת ותושבת חולון, גדלה בבית ציוני והתחנכה על אהבת התנ"ך, האדם והארץ.
בנוסף להיותה סופרת ילדים ונוער אהודה, סיגלית הינה עורכת-דין במקצועה
(בוגרת המרכז הבינתחומי בהרצליה), ורואת-חשבון (בוגרת המסלול האקדמי של המכללה למנהל) וכן בעלת תואר שני במשפטים אותו סיימה בהצטיינות (אוניברסיטת בר-אילן).  
מידי פעם חוטאת סיגלית אף בכתיבה עיתונאית.
סיגלית נבחרה לאשת השנה 2006 בתחום הספרות על שפרצה דרך בז'אנר הפנטזיה לבני הנוער. סיגלית השתתפה בהנחיית סדנאות כתיבה בבתי-ספר מטעם משרד החינוך בפרויקט "סיפור נולד". כמו כן, סיגלית משמשת כיו"ר ועדת הבחירות של אגודת הסופרים בישראל.
 
בראיונות שונים שנתנה סיגלית, סיפרה כי מקצועותיה כעורכת דין וכרואת חשבון הינם לצרכי פרנסה בעוד כתיבת ספרים הינה לנפש ולנשמה.
לדברי סיגלית, מאז שהיא זוכרת את עצמה, אהבה לספר סיפורים, עוד בטרם ידעה לכתוב.
היא נהגה לכתוב את הצגות ומחזות בית הספר היסודי "ישורון" בו למדה, ולספר סיפורים דמיוניים שהמציאה ממוחה הקדחתני לכל מי שחפץ היה לשמוע. במסגרת לימודי התיכון בבית ספר "יבנה" בחולון, זנחה סיגלית את עולם הספרות והתמקדה במקצועות ריאליים במגמה ריאלית-כימית-ביולוגית.
 
בהיותה סטודנטית לראיית חשבון בתקופה המתוחה של המבחנים, מצאה סיגלית פורקן בכתיבה ספונטנית של "שעון הקסמים" (הוצאת "דני ספרים") שהפך לספרה הראשון, והצלחתו הביאה להוצאת ספרים נוספים שראו אור בהוצאת "עם עובד". את ספרה השני "תלתלים מכושפים" כתבה במהלך לימודיה בפקולטה למשפטים. ספרה "הפנימייה שלא הייתה" יצא לאור בסמוך לספרה המשפטי שכתבה כעורכת דין בנושא "חופש הביטוי בתקשורת". בשנים לאחר מכן יצאו ספריה: "אנשי הקירות", "טירת כחולי-העין" וכן "הבובה" אשר כמו ספריה הקודמים עוסקים גם הם בז'אנר של מתח ופנטזיה.
 
ספריה זכו להצלחה רבה, לביקורות חיוביות והם יצאו במהדורות נוספות. ספריה מהווים פריצת דרך בסיפורת הישראלית והם מיועדים גם לבני נוער אשר אינם אוהבים לקרוא.
פאר פרידמן, המבקר הספרותי של מוסף שבת במעריב, משבח את יכולותיה של סיגלית "לספר סיפור סוחף... אשר בני נוער צעירים ייהנו ממנו, גם אם יאבדו בגללו רגעי שינה יקרים".
הוא אף מברך על כך שספרה של סיגלית בא למלא את החסר בספרית המסתורין הישראלית לבני הנוער.
 
סיגלית דיל, עו"ד, רו"ח וכתבת לענייני משפט, השבויה בעולם של בתי-משפט וחשבונות, בחרה בכתיבתה לנדוד לעולמות מסתוריים של אגדות קסומות וכשפים והיא משתפת בכך אף את הקוראים.
"בזמן הכתיבה הלילית, אני חשה כמו צפור הפורשת כנפיים ועפה", מגלה סיגלית, "ברגע שאני מתיישבת אל מול המחשב, אני רואה סרט מתח מול עיניי, אותו אני מתארת בהנאה. הדמויות מקבלות חיים משל עצמן, והסוף הוא לא תמיד כפי שתכננתי".
 
 
כמי שעסקה בעברה בהוראה וכמי שחשוב לה להשיב את ילדי "עם הספר" למודעות הקריאה, נוהגת סיגלית בהתנדבות - לבקשת הורים ומורים - להקדיש מזמנה למפגשים חווייתיים ואיכותיים עם תלמידים בבתי ספר שונים ומתנ"סים ברחבי הארץ ולחשוף בפניהם את עולמו המופלא של הספר.
 
התגובות הנלהבות שמקבלת סיגלית מקוראיה והביקוש לעוד ועוד ספרים – מעודדים ומדרבנים את סיגלית להמשיך ולכתוב ספרי מתח ופנטזיה נוספים.
כבת זקונים של הורים ילידי אפגניסטן שעלו בגיל צעיר לארץ ואב איש אצ"ל, אבא-מרדכי דיל ז"ל עליו סיפורי גבורה רבים, היא מסכמת:
"כל פועלי הוא בזכות הוריי ובזכות החינוך שקיבלתי מהבית".
 
רשימת ספריה של סיגלית דיל: "תלתלים מכושפים", "הפנימייה שלא הייתה", "אנשי הקירות", "טירת כחולי-העין", "הבובה", "שעון הקסמים".

Share by: