חייקה גרג'י

חייקה גרג'י
   קינה על מות אחינו
מתתיה - חי חייקה גרג'י 
 
אחינו היקר חייקה,
 
אנו המומים, מסרבים להאמין שאכן כרעת ונפלת, וחייך המלאים והסוערים הגיעו לקיצם.
 
היית אב ואח למופת. עם אביגיל רעייתך, הקמת בית ומשפחה לתפארת, עליה הייתה גאוותך. הענקת לכל אחד מילדיכם גב רחב, תומך ואוהב, ולא פסקת מלהיות מעורב גם בפרטים הקטנים, עד ימיך האחרונים.
 
עוד בטרם מלאו לך 18 שנים, בהיותך בחור חסון, גיבור ורחב כתפיים, פעמה בך רוח ההתנדבות והתגייסת כנוטר במשטרת הנוטרים. במקביל, הצטרפת לשורות הארגון הצבאי הלאומי (אצ"ל) בעקבות אחיותינו יוכבד ומזל. על  אמונתך במטרות המלחמה של אצ"ל נתפסת על ידי שלטון המנדט הבריטי, נאסרת ו"ישבת" במחנה המעצר לטרון תקופה ארוכה.
 
עם פרוץ מלחמת השחרור בשנת תש"ח, לחמת עם האצ"ל על הגנת ירושלים בכיבוש שכונת מלחה,
שם נפלו שבעה עשר מחבריך הלוחמים, ובקרבות אחרים עד אשר נפצעת קשה בקרבות רמת רחל שבירושלים.
 
בזכות כוחך הפיזי התגברת על פציעתך, וכנכה צה"ל התקבלת לעבודה כשכיר בחברת האוטובוסים "המקשר". חיש מהר נבחרת לוועד השכירים. שם התגלית כמנהיג והצלחת להשיג תנאים וזכויות לשכירים, לרבות קבלתם כחברים בקואופרטיב ה"מקשר" ולאחר מכן ב"אגד".
 
זכורה לטוב עמידתך העקבית לקבלתם של שלושת בניך: אבנר, עודד ובועז כחברי הקואופרטיב, דבר יוצא דופן באותם זמנים – אב ושלושת בניו חברים בו זמנית.
 
היית עשוי ללא חת, בלי מורא ובלי משוא פנים. איש של כבוד והדר. איש של אמת, יושר והגינות. איש של עקרונות, שלפעמים פגעו באינטרסים שלך. אך אתה עם היושרה, לא ויתרת ולא נכנעת. ובשל כך הוקירו וכיבדו אותך. זכית להערכה ולכבוד, כפי שרחשו כה רבים לאבינו ר' בנימין גרג'י זצ"ל.
 
אתה ואביגיל פתחתם את ביתכם לרווחה לכל בני המשפחה העניפה, לחברים ולמכרים שאהבו לפקוד את ביתכם וליהנות מחברתכם ומהכנסת האורחים בה הצטיינתם.
חייקה ז"ל ואביגיל תבדל"א בטיול באנטליה
 
היית מהראשונים שהקימו את ביתם, מיד לאחר מלחמת ששת הימים בגבעת המבתר הצופה אל הר הבית, ובכך הפגנת את אמונתך בזכותנו על הארץ המובטחת.
 
מן הראוי לציין את מסירותם ואהבתם של אביגיל וילדיכם המקסימים אשר טיפלו בך ללא לאות, בימים הקשים של המחלה שלקחה אותך מאיתנו.
 
לך לשלום, אחינו היקר, חייקה, וינעמו לך רגבי אדמת ירושלים, שבה נולדת, עליה לחמת, ובה אתה נטמן למנוחת עולמים.
 

יהי זכרך ברוך
 
אחיך: יאיר
מתתיה חי - חייקה – גרג' ז"ל
נפטר בשבת פרשת קורח,
כ"ג בסיוון תשע"א, והוא בגיל 83
 
Share by: